Pazartesi, Ocak 25, 2021
Ana Sayfa Açanal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı
Array

Açanal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Açanal mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Tüm hemşehrilerimi saygı ve muhabbetle selamlıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı tebrik ediyorum. Bundan 96 yıl evvel bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapılan bir anayasa değişikliğiyle ülkemizin yönetim şekli cumhuriyet olarak belirlendi. Cumhuriyet, devleti idare edenlerin bizatihi cumhur tarafından seçildiği bir yönetim sistemi olması dolayısıyla çok kıymetli. Bu, bir yönetimden ziyade yönetişime tekabül etmekte. Cumhuriyetle yönetilen ülkelerde egemenlik milletindir ve bizim ülkemiz bu egemenliğe 'Ya istiklal ya ölüm' diyerek girdiği Kurtuluş Savaşı’ndan sonra kavuşmuştur. Bu sebeple de, Türk milleti için Cumhuriyet Bayramı, milli birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın simgesi olarak kutlanan, ceddimizin kanı sebebiyle coşkusunu iliklerimizde hissettiğimiz bir milli bayramdır.

Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurarken, milettinin özgür ruhuna ve vatanının istikbali için umutlarına inanmıştır ki bu asil ruh günümüzde de aynı alevle gerek 15 Temmuz'da, gerek Barış Pınarı’nda kendini teyid etmiştir. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyet tarihimizde kanı ve teri olan cümle ceddimize rahmet olsun. Rabbim ülkemizin dört bir ucundaki mehmetçiklerimizi muhafaza etsin. 
Devletimizin ve Cumhuriyetimizin şânı daim olsun. Bayramımızı tekrar tebrik ediyor, saygılarımı sunuyorum."

BİHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Bakan Kurum: ‘Elazığ ve Malatya’da dönüşüm süreci tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacak’

Elazığ ve Malatya’daki dönüşüm sürecinin tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığ ve Malatya’da 26 bin konutluk, Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık. 2 bin 500 konutun teslimini yapıp, vatandaşlarımızın bu konutlarda oturmasını temin ettik. Yarın da depremin üzerinden bir yıl geçmiş 25 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilimizdeki 8 bininci konutu teslim edeceğiz

Maden sektörünün ihracatı 2020’de 4,3 milyar dolara ulaştı

Maden sektörünü değerlendiren Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, maden sektörü ihracatının 2020'de 4,3 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Kamyonet devrildi, gaz dolu tüpler sokağa saçıldı

Kağıthane’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tüplerle dolu kamyonet park halindeki bir araca çarpıp devrildi. Kamyonun devrilmesiyle tüpler sokağa saçılırken, şans eseri olası bir faciadan dönüldü.

Kadıköy’de manavda silahlı saldırı: 1 yaralı

Kadıköy’de bir kişi, aralarında anlaşmazlık bulunan şahsı silahla vurdu. Bacağından yaralanan şahıs ambulansla hastaneye kaldırılırken, şüpheli gözaltına alındı.

Recent Comments

Scroll Up