Çarşamba, Ocak 27, 2021
Ana Sayfa Akpiyar Deresi de depremden nasibini aldı
Array

Akpiyar Deresi de depremden nasibini aldı

Elazığ’da yaşanan deprem Şanlıurfa’da da hissedildi. Urfa’da depremin etkisiyle bazı yerlerde hasarlar meydana geldi.
 


 

Eski ve yapısı sağlam olmayan evlerde yıkılmalar yaşanırken, Şanlıurfa’nın merkez iki ilçesinden geçen Akpiyar Deresi de Elazığ’da yaşanan  depremde yer yer duvarlarında yıkılmasına neden oldu. Kentin merkezinden geçen derenin yıkılan duvarları büyük tehlike arz ediyor. Karaköprü ve Haliliye ilçesinden geçen Akpiyar Deresi depremin etkisiyle oluşan yıkık yerlerde parkın da bulunması ve olacak tehlikeli durumlara karşı herhangi bir önlemin alınmadığı belirtildi.
 


 

Derenin geçtiği yerlerde oturan sakinler, tehlike arz eden bölgelerin onarılması ve gereken önlemlerin alınmasını talep ediyor.

BİHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in acı günü

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in eşi Hacer Güler hakkın rahmetine kavuştu.

Bakan Kurum: ‘Elazığ ve Malatya’da dönüşüm süreci tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacak’

Elazığ ve Malatya’daki dönüşüm sürecinin tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığ ve Malatya’da 26 bin konutluk, Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık. 2 bin 500 konutun teslimini yapıp, vatandaşlarımızın bu konutlarda oturmasını temin ettik. Yarın da depremin üzerinden bir yıl geçmiş 25 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilimizdeki 8 bininci konutu teslim edeceğiz

Maden sektörünün ihracatı 2020’de 4,3 milyar dolara ulaştı

Maden sektörünü değerlendiren Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, maden sektörü ihracatının 2020'de 4,3 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Kamyonet devrildi, gaz dolu tüpler sokağa saçıldı

Kağıthane’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tüplerle dolu kamyonet park halindeki bir araca çarpıp devrildi. Kamyonun devrilmesiyle tüpler sokağa saçılırken, şans eseri olası bir faciadan dönüldü.

Recent Comments

Scroll Up