Çarşamba, Ocak 27, 2021
Ana Sayfa Bakan Selçuk, eğitime ara verilen okullarla ilgili konuştu
Array

Bakan Selçuk, eğitime ara verilen okullarla ilgili konuştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Şanlıurfa'da kent merkezindeki görüşmelerinin ardından, Akçakale'ye geçti.
 


 

Burada, Barış Pınarı Harekatı sırasında terör örgütü tarafından atılan havan mermisinin düştüğü Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Bakan Selçuk, önemli açıklamalarda bulundu.

Müdürlüğün bahçesinde konuşan Selçuk, eğitimin devam etmesi adına nakil yaptırmak isteyenlere hak verileceğini belirterek, "Eğitime ara verilen okullarımızda öğrencilerimizin telafi eğitimlerine alınması için gerekli planlamalar yapılmıştır. Bizim için eğitimin aksaması söz konusu olamaz. Her şekilde eğitimin devam etmesi için gereken tedbirlerin alınması esastır. Nakil yapmak isteyenler bu yıla özel kayıt yapabilecek. Yerleşim birimi içindeki başka bir okula bu eğitim-öğretim dönemi olmak üzere nakil yapılabilecektir. Telafi eğitimi için gerekli planlamalar yapıldı. Ara tatillerde telafi programları yapılacaktır. Her tür ve derecedeki eğitim kurumlarındaki öğrencilerimiz başka bir okula velilerimizin talebi doğrultusunda nakil gitmek isterlerse, e-okul sistemimizde nakil nedenleri arasına ikametgah kontrolü yapılmaksızın eklenen, misafir öğrenci geçici nakil nedeni seçeneği üzerinden kayıtları yapabilmekteyiz" dedi.

Bakan Selçuk konuşmasının devamında şunları söyledi: "Bu yerleştirmelerde aileler kendi akrabaları ya da başka bölgelerdeki evlerinde, ikametgâhlarında bulunacakları için bir zorunlu kayıt elbette olamaz. Onların ihtiyacına göre kayıtlar gerçekleştirilecek, bu bir olağanüstü durum, okullarda şu anda eğitime devam edilebilmesi için şartları da gözlemliyoruz. Ona göre kararlarımızı alıyoruz ve anlık değişimler var."

Öte yandan Bakan Selçuk, Akçakale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğündeki tamirat ve tadilat çalışmalarının da bitmek üzere olduğunu açıkladı. 

Mustafa PAYIK-İbrahim Halil ARSLAN-AKÇAKALE/BİHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in acı günü

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in eşi Hacer Güler hakkın rahmetine kavuştu.

Bakan Kurum: ‘Elazığ ve Malatya’da dönüşüm süreci tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacak’

Elazığ ve Malatya’daki dönüşüm sürecinin tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığ ve Malatya’da 26 bin konutluk, Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık. 2 bin 500 konutun teslimini yapıp, vatandaşlarımızın bu konutlarda oturmasını temin ettik. Yarın da depremin üzerinden bir yıl geçmiş 25 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilimizdeki 8 bininci konutu teslim edeceğiz

Maden sektörünün ihracatı 2020’de 4,3 milyar dolara ulaştı

Maden sektörünü değerlendiren Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, maden sektörü ihracatının 2020'de 4,3 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Kamyonet devrildi, gaz dolu tüpler sokağa saçıldı

Kağıthane’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tüplerle dolu kamyonet park halindeki bir araca çarpıp devrildi. Kamyonun devrilmesiyle tüpler sokağa saçılırken, şans eseri olası bir faciadan dönüldü.

Recent Comments

Scroll Up