Çarşamba, Ocak 27, 2021
Ana Sayfa Beyazgül ve İstanbullu iş adamları buluştu
Array

Beyazgül ve İstanbullu iş adamları buluştu

Başkanlık makamında Şanlıurfa ticaretinin masaya yatırıldığı buluşmaya; İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO Meclis Onur Üyesi ve Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Ali Coşkun, Meclis Başkan Yardımcısı Serdar Urfalılar, Yönetim Kurulu üyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, Şanlıurfa Ticaret Borsası başkanı Mehmet Kaya ve İstanbullu iş adamları katıldı.

BEYAZGÜL: İSTİHDAM VE YATIRIM KONULARINI GÖRÜŞTÜK
Gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamada bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “İstanbul Sanayi Odası Başkanımıza, yönetim kurulu üyelerine ve İSO Meclis Onur Üyesi ve Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun beye ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu ziyareti Şanlıurfa için çok önemli buluyoruz. Sanayinin başkenti olan İstanbul’dan buraya geldi misafirlerimiz ile Şanlıurfa’nın sanayisini, istihdamını ve yatırım konularını görüştük. Şanlıurfa, bilindiği gibi 19.4 yaş ortalamasına sahip ve Şanlıurfa’nın en büyük ihtiyacı olan iş alanlarımızı ve potansiyelimizi gelen heyetimiz ile görüştük. Kendileri ile fikir alışverişi içerisinde Şanlıurfa’mızın geleceği için çalışacağız. Onların ifadesi ile mutlu çalışanların bulunabileceği bir Şanlıurfa’nın temelini atacağız. İnşallah kazanan Şanlıurfa’mız olacak” diye konuştu.

BAHÇIVAN: ŞANLIRFA, MERKEZİ BİR SANAYİ ŞEHRİ OLACAKTIR
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan ise, “Şanlıurfa ziyaretimizi ilk olarak Başkan Beyi ziyaret ile başlattık. Öncelikle sıcak ev sahipliğinden ve karşılamalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Şanlıurfa’mızı potansiyel yatırımların, girişimlerin ve özellikle İstanbullu işadamlarının tecrübesi ve birikimlerini Şanlıurfa’mıza aktarma noktasını yerinde inceleyeceğiz. Fakat içinde bulunduğumuz bu hafta Barış Pınarı Harekatının yapıldığı hafta. Buda ziyaretimizi çok farklı bir boyuta taşıdı. İnanıyoruz ki kahraman ordumuzun kısa bir süre içinde nihayete kavuşturacağı barış operasyonu, bölgemizin stratejik değerini farklı bir boyuta taşıyacaktır. Uzun zamandır inandığımız ülkemizin bölgesel güç olma noktasında önemli bir merkezi bir sanayi şehri olma yolunda ve dünyaya örnek bir genç nüfus oranı ile Şanlıurfa olacaktır” sözlerine yer verdi.

BİHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in acı günü

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in eşi Hacer Güler hakkın rahmetine kavuştu.

Bakan Kurum: ‘Elazığ ve Malatya’da dönüşüm süreci tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacak’

Elazığ ve Malatya’daki dönüşüm sürecinin tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığ ve Malatya’da 26 bin konutluk, Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık. 2 bin 500 konutun teslimini yapıp, vatandaşlarımızın bu konutlarda oturmasını temin ettik. Yarın da depremin üzerinden bir yıl geçmiş 25 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilimizdeki 8 bininci konutu teslim edeceğiz

Maden sektörünün ihracatı 2020’de 4,3 milyar dolara ulaştı

Maden sektörünü değerlendiren Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, maden sektörü ihracatının 2020'de 4,3 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Kamyonet devrildi, gaz dolu tüpler sokağa saçıldı

Kağıthane’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tüplerle dolu kamyonet park halindeki bir araca çarpıp devrildi. Kamyonun devrilmesiyle tüpler sokağa saçılırken, şans eseri olası bir faciadan dönüldü.

Recent Comments

Scroll Up