Çarşamba, Ocak 27, 2021
Ana Sayfa Eyyübiye'nin 3 mahallesinde park yapımı başladı
Array

Eyyübiye’nin 3 mahallesinde park yapımı başladı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Asya mahallesinde yapımına başlanılan 3 park alanında incelemelerde bulunup, çalışmaların daha da hız kazanması talimatını verdi.

İlçe genelinde aralıksız bir şekilde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Kuş, Eyyübiye Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Asya mahallesinde yapımına başlanılan yeni park alanlarında da incelemelerde bulundu. Mahalle Muhtarı Ahmet Çağan ve teknik ekiple birlikte çalışmaların başladığı alanları gezen ve vatandaşlarla buluşan Kuş, vatandaşların alanın genişletilmesi talebini de anında yerine getirerek, ilgililere talimat verdi. 5148, 5149 ve 5157. Sokaklardaki iki ayrı yerde başlanılan yeni park alanlarının kısa süre içinde bölge sakinlerinin hizmetine gireceğini belirten Kuş, buldukları her alanı değerlendirdiklerini söyledi. Mahallede yürütülen çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getiren Mahalle Muhtarı ve vatandaşlar da Başkan Kuş ve ekibine teşekkür etti.
 

Ekiplerin ilçe genelinde hummalı bir şekilde çalışmaya devam ettiğini belirten Kuş, "1 Nisan’dan sonra tüm mahallelerimizi muhtarlarımızla birlikte gezdik ve sıkıntılarını not etmiştik. Asya mahallemizde de park sıkıntısı talebini almıştık. Çok şükür talimatımızı verdik. Asya mahallemize 3 park yapıyoruz. İnşallah bir aya kadar da bu parklarımızı mahallemize ve bölge sakinlerimize kazandırmış olacağız. Bunun yanı sıra vatandaşlarımızın kilitli beton parke taşı talebi olmuştu. Onu da inşallah önümüzdeki hafta da parke taşı çalışmalarına başlayacağız. Kısa süre için de mahallemizin tüm eksikliklerini gidermiş olacağız" dedi.

Asya Mahalle Muhtarı Ahmet Çağan ise Kuş’a çalışmalarından dolayı teşekkür edip, "Bu alanlarımız daha önceden şahıslar tarafından işgal ediliyordu. Seçimden sonra Başkanımız mahallemizi ziyaret ettiğinde bu alanları parka çevireceğini söyledi, bize söz verdi ve sözünü tuttu. Bundan dolayı Başkanımıza mahallem adına çok çok teşekkür ederim" dedi.
 

Eyüp Nebi Mahalle Muhtarı Mahmut Karakuşlu da ilçedeki çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Eskiden bu alanları insanlar alıp satıyordu, ev yapıyorlardı. Başkanımız geldikten sonra bunlara müsaade etmedi. Sağolsun şimdi parklar ve yeşil alanlar yapılıyor. Allah kendisinden razı olsun" şeklinde konuştu.

BİHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in acı günü

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in eşi Hacer Güler hakkın rahmetine kavuştu.

Bakan Kurum: ‘Elazığ ve Malatya’da dönüşüm süreci tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacak’

Elazığ ve Malatya’daki dönüşüm sürecinin tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığ ve Malatya’da 26 bin konutluk, Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık. 2 bin 500 konutun teslimini yapıp, vatandaşlarımızın bu konutlarda oturmasını temin ettik. Yarın da depremin üzerinden bir yıl geçmiş 25 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilimizdeki 8 bininci konutu teslim edeceğiz

Maden sektörünün ihracatı 2020’de 4,3 milyar dolara ulaştı

Maden sektörünü değerlendiren Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, maden sektörü ihracatının 2020'de 4,3 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Kamyonet devrildi, gaz dolu tüpler sokağa saçıldı

Kağıthane’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tüplerle dolu kamyonet park halindeki bir araca çarpıp devrildi. Kamyonun devrilmesiyle tüpler sokağa saçılırken, şans eseri olası bir faciadan dönüldü.

Recent Comments

Scroll Up