Çarşamba, Ocak 27, 2021
Ana Sayfa 3. SAYFA Gelecek Partisi Gençlik Kolları Başkanı İnşaat Mühendisi Habip Çakmak Tarım işçilerine değindi.

Gelecek Partisi Gençlik Kolları Başkanı İnşaat Mühendisi Habip Çakmak Tarım işçilerine değindi.

ŞANLIURFALI MEVSİMLİK İŞÇİLER YİNE MAĞDUR OLDULAR.

Şanlıurfa’dan mevsimlik işçilik için Samsun’ un Salıpazarı ilçesine giden Şanlıurfalı vatandaşlar dün gece ilçeye yağan yağmur sebebiyle mağdur oldular.

Gelecek Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Müh. Habip ÇAKMAK Şanlıurfalıların bir daha bu şekilde mağdur olmamaları için öncelikle kentteki tarım arazilerinin verimli bir şekilde kullanılması gerektiğini ve bu şekilde gurbete giden tarım işçisi sayısının azaltılması gerektiğini ve daha sonra mevsimlik işçilerin şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.
​Başkan Habip ÇAKMAK ; mevsimlik işçilerin sosyal haklarının iyileştirilmesi ve mevsimlik işçilerin gittikleri illerde daha fazla mağdur olmamaları için barınma problemlerinin, insan onuruna yakışır bir şekilde ya köy evlerinde veya prefabrik evlerde kalmalarının zeminini hazırlamak için TBMM’ye kanun önerisinde bulunacaklarını belirtti. İlgili kanuni öneri önümüzdeki hafta TBMM dilekçeler komisyonuna ve Tarım Bakanlığına yapılacağını dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in acı günü

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in eşi Hacer Güler hakkın rahmetine kavuştu.

Bakan Kurum: ‘Elazığ ve Malatya’da dönüşüm süreci tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacak’

Elazığ ve Malatya’daki dönüşüm sürecinin tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığ ve Malatya’da 26 bin konutluk, Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık. 2 bin 500 konutun teslimini yapıp, vatandaşlarımızın bu konutlarda oturmasını temin ettik. Yarın da depremin üzerinden bir yıl geçmiş 25 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilimizdeki 8 bininci konutu teslim edeceğiz

Maden sektörünün ihracatı 2020’de 4,3 milyar dolara ulaştı

Maden sektörünü değerlendiren Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, maden sektörü ihracatının 2020'de 4,3 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Kamyonet devrildi, gaz dolu tüpler sokağa saçıldı

Kağıthane’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tüplerle dolu kamyonet park halindeki bir araca çarpıp devrildi. Kamyonun devrilmesiyle tüpler sokağa saçılırken, şans eseri olası bir faciadan dönüldü.

Recent Comments

Scroll Up