Pazartesi, Ocak 25, 2021
Ana Sayfa İrfan Sohbetleri devam ediyor
Array

İrfan Sohbetleri devam ediyor

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi tarafından her Cumartesi günü ikindi namazı sonrası düzenlenen "İrfan Sohbetleri"nin üçüncüsü, "Tevhid Birlemeyi, Birlemek Birleşmeyi Gerektirir" başlığıyla devam etti. 

Memur-Sen İl Başkanlığında düzenlenen sohbette konuşan Yazar Vedat Akıllı, şu ifadelere yer verdi:

"Müslümanlar olarak yaşamış olduğumuz zaman diliminde bir türlü birleşemiyoruz, bir araya gelemiyoruz, varmak istediğimiz nokta Müslümanların birleşmesi ama sonuç; Müslüman Müslümanı katlediyor, Müslümanların kendi aralarındaki ihtilaflar hiç bitmeyecek gibi. Mezhepler üzerinden ayrışıyoruz, etnik kimlikler üzerinden ayrışıyoruz, sınırlar üzerinden ayrışıyoruz, partiler üzerinden ayrışıyoruz, cemaatler üzerinden, gruplar üzerinden ayrışıyoruz. Hâsılı her tür aidiyetimizi ayrışmaya konu edebiliyorken, birleşme üzerine hiçbir çabamız yok. Bizi birbirimize bağlayan, sınırlar değildir, mezhepler, etnik kimlikler değildir, cemaatler, vakıflar, dernekler her ne derseniz bunlar değildir. Bizi birbirimize bağlayan bir olan Allah’a inancımızdır. Yani Kelime-i Tevhiddir. Allah ortak paydasında buluşamıyorsak, gerçek manada Tevhidi anlayamadığımız ve Allah’ı “bir”leyemediğimizdendir. Biz bu coğrafyada bunu anlayamadığımız müddetçe; Allah’ın dışındaki tüm aidiyetler çatışma unsuru olarak prangalarımız olacak ve bugün olduğu gibi İslam coğrafyasında Müslümanlar olarak; bölünmeye, parçalanmaya, ölmeye devam edeceğiz."

Yapılan konuşmanın ardından sohbet, katılımcıların soru ve katkılarıyla devam etti.

İrfan Sohbetleri ile ilgili bir açıklama yapan Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun ise, "Şanlıurfa'da böylesine güzel bir programı icra ettiğimiz için çok memnunuz. İlgi gösteren ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz. Memur-Sen olarak misyonumuza uygun kültürel faaliyetlerimiz bundan sonra da devam edecektir. Bu vesileyle herkesi İrfan Sohbetlerine davet ediyoruz" dedi.

BİHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Bakan Kurum: ‘Elazığ ve Malatya’da dönüşüm süreci tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacak’

Elazığ ve Malatya’daki dönüşüm sürecinin tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığ ve Malatya’da 26 bin konutluk, Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık. 2 bin 500 konutun teslimini yapıp, vatandaşlarımızın bu konutlarda oturmasını temin ettik. Yarın da depremin üzerinden bir yıl geçmiş 25 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilimizdeki 8 bininci konutu teslim edeceğiz

Maden sektörünün ihracatı 2020’de 4,3 milyar dolara ulaştı

Maden sektörünü değerlendiren Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, maden sektörü ihracatının 2020'de 4,3 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Kamyonet devrildi, gaz dolu tüpler sokağa saçıldı

Kağıthane’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tüplerle dolu kamyonet park halindeki bir araca çarpıp devrildi. Kamyonun devrilmesiyle tüpler sokağa saçılırken, şans eseri olası bir faciadan dönüldü.

Kadıköy’de manavda silahlı saldırı: 1 yaralı

Kadıköy’de bir kişi, aralarında anlaşmazlık bulunan şahsı silahla vurdu. Bacağından yaralanan şahıs ambulansla hastaneye kaldırılırken, şüpheli gözaltına alındı.

Recent Comments

Scroll Up