Pazar, Ocak 24, 2021
Ana Sayfa KEFEK üyeleri Şanlıurfa'da çalışma yaptı
Array

KEFEK üyeleri Şanlıurfa’da çalışma yaptı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) kapsamında kurulan alt komisyon bugün Şanlıurfa ‘da bulunan STEM ve Bilim Merkezini ziyaret etti. Başta kız çocukları olmak üzere gençlerin bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarına yönlendirilmesi için yapılan saha çalışmaları bugün Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

Şanlıurfa STEM ve Bilim Merkezine düzenlenen ziyarete Komisyon Başkanı Gaziantep AK Parti Milletvekili Derya Bakbak, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülender Açanal, AK Parti İstanbul Milletvekili Canan Kalsın, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer ve Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem katıldı.

Ziyaret kısa bir slayt gösterimiyle başladı. STEM ve Bilim Merkezini dolaşan vekiller, öğrencileri ve çalışmalarını izledi. Öğrencilerin çalışmalarını inceleyen Komisyon Başkanı Derya Bakbak, “Başta kız çocuklarımız olmak üzere gençlerimizin bilim, sanat, matematik alanlarına yönlendirmek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Biz artık teknoloji kullanan değil teknoloji imal eden bir ülke olmak istiyoruz. Ben Şanlıurfa’ya teşekkür ediyorum çünkü bilim çalışmalarının merkezi konumunda bulunuyor, bundan kaynaklı Milli Eğitim Bakanlığına ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Komisyon üyeleri, STEM ve Bilim Merkezine yapılan ziyaretten sonra STEM Eğitimciler Derneği sunumu için Şehit Mustafa Direkli Ortaokuluna geçti.

Öte yandan komisyon üyelerinin Şanlıurfa Valiliği, Harran Üniversitesi ve belediyeleri de ziyaret etmesi bekleniyor.

BİHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı’na gece baskını

İlçe terörle mücadele şubesine bağlı ekipler HDP Esenyurt İlçe Başkanlığı'na gece baskını düzenledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırıya uğrayan geminin kaptanıyla telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya açıklarında korsanların saldırısına uğrayan geminin kaptanlarından Furkan Yaren ile iki kez telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı, Anavatan Partisi ve Genç Parti Başkanlığını ziyaret etti.

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Dr. Abdullah Yeşil ve Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Genç Parti Şanlıurfa İl Başkanı Halil Bucak'ı ve Anavatan Partisi...

ŞANLIURFA İL BAŞKANI YEŞİL: BAŞARILI İLÇE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR BELGESİ VERDİ

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Dr. Abdullah Yeşil, 12 ilçe Başkanının Başarılı Çalışmalarından dolayı il binasında yapılan toplantı sonrasında teşekkür belgesi takdim etti.

Recent Comments

Scroll Up