reklam
reklam

SON DAKİKA

ÇağrıHaber – Son Dakika Haberler – Şanlıurfa Haberleri
Whatsapp Bilgi Hattı

Sağlık Bakanlığı 2019 Personel Alımı Kura Sonuçları

Sağlık Bakanlığı işçi alımı kura sonuçları için beklenen gün geldi. Toplam 6 bin 409 personel alımı için öncelikle kura işlemini gerçekleştirecek olan Sağlık Bakanlığı, işçi sonuç ekranı üzerinden sonuçları yayımlayacak. Peki, Sağlık Bakanlığı işçi kura sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, o konu hakkında bazı detaylar

Sağlık Bakanlığı 2019 Personel Alımı Kura Sonuçları
reklam

Sağlık Bakanlığı İŞKUR üzerinden yapılan başvuruların üzerinden yapılacak personel alımı için kura sonuçlarını bugün açıklandı. İŞKUR kura sonuçlarını haberimizde link aracılılığıyla öğrenebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı duyurusunda; Kura, 15 Ocak 2019 Salı günü gerçekleşti. Katılımcılar, Kura sonuçlarını linkten sorgulayabilir https://iscisonuc.saglik.gov.tr/Giris.aspx internet adresinden öğrenebileceklerdir.” Başvuru sayısının çokluğu sebebiyle kuraya katılımcı alınmayacaktır.

Not: Başvuru sayısının çokluğu sebebiyle kuraya katılımcı alınmayacaktır.

KURA SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir;

1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. 36 yaşından gün almamış olmak.

4. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

5. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

7. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

8. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;
a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

iskur-saglik-bakanligi-kura-sonuclari
KURA SONUCUNA İTİRAZ YARIN BAŞLIYOR

Adaylar, sınav sonuçlarının ilanından itibaren 3 (üç) iş günü içinde sınav sonuçlarına ilişkin itiraz dilekçeleri sınav kurulu veya kurullarına sunulmak üzere il sağlık müdürlüklerine yazılı olarak verebilecek. İl sağlık müdürlükleri itiraz dilekçelerini ivedi olarak sınav kurulu ya da kurullarına iletecek ve ilgili kurullar 3 (üç) iş günü içinde itirazları sonuçlandırarak nihaî karar, ilgili il sağlık müdürlüklerinin internet
adresinde ilan edilecek, yazılı tebligat yapılmayacak.

reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
2 ADET YORUM YAPILDI
mesut15/01/2019 / 22:58 Cevapla

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILACAK SÖZLÜ SINAVA ASİL ADAY OLARAK GİRMEYE HAK KAZANDINIZ.
Yerleşme Bilgisi: İSTANBUL GÜVENLİK GÖREVLİSİ (SİLAHSIZ)
çağrıldım da saat tarih bilgisi yok nasıl öğrencem.
ayrıca arkadaşlar 657 ye tabi mi olcaz nasıl bir statüde olcaz açıklama yapar mısınız maaş durumu ne olur ?

reklam
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
reklam
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
Scroll Upurfa haberleri | urfa haber | Şanlıurfa son dakika haberleri | çağrı haber