Pazartesi, Ocak 25, 2021
Ana Sayfa Suriyeli nüfus, 2040 yılında yerli halktan fazla olacak iddiası
Array

Suriyeli nüfus, 2040 yılında yerli halktan fazla olacak iddiası

İyi Parti Eski Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ Habertürk’teki katıldığı programda çarpıcı iddialarda bulundu. Suriyeli mültecilerin geri yollanmaması durumunda 2040 yılında Şanlıurfa, Kilis, Hatay, Adana, Mersin ve Gaziantep'te nüfus çoğunluğunun Suriyeli olacağını öne süren Özdağ, nüfus değişimine ilişkin haritaları da gösterdi.

Özdağ, “Türkiye'ye yönelik büyük bir göç dalgası var, bir kavimler göçünü andırıyor ve bu kadar büyüklükteki göçlerin eğer kontrol edilmez ve geriye döndürülmezse politik, jeopolitik sonuçlar doğurur. Türkiye'de kayıtlı 3.9 milyon Suriyeli var sadece kayıtlı olan. Sadece kayıtlı olanları hesaplarsak çok değil. Sadece 20 yıl sonra 11.3 milyon oluyor. Şanlıurfa'da bugün 429 bin 921 Suriyeli var. 2040 yılında 1 milyon 240 bin 752. Nasıl hesapladık? Kalkınma Bakanlığı'nın internet sitesine girin Nüfus Artış Oranları'nın hesaplama oranı var bir, o denklemi aldık, iki, Hacettepe Üniversitesinin artış hızıyla ilgili raporları aldık. Gaziantep'te bugün 453 bin kayıtlı var ama herkes biliyor ki, Gaziantep'te 653 bin kayıtlı var. 453 bini var sayarsak 2040'da 1 milyon 308 bin 452 Suriyeli olacak. Kilis’te bugün 115 bin bu 334 bin olacak. Hatay'da bugün 440 bin kayıtlı var, 1 milyon 270 bin olacak ama aslında Hatay'da bu sayı 640 bin civarında yani gerçek sayı 1 milyon 800'e çıkacak. Şimdi böyle bir Türkiye ne oldu biliyor musunuz? Şimdiden haritalar dolaşmaya başladı internette” ifadelerini kullandı.

Özdağ, Türkiye’deki nüfus artış hızının 2.3 olduğunu belirtirken, Suriyelilerin nüfus artış hızının 5.2 olduğunu kaydetti.

BİHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in acı günü

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in eşi Hacer Güler hakkın rahmetine kavuştu.

Bakan Kurum: ‘Elazığ ve Malatya’da dönüşüm süreci tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacak’

Elazığ ve Malatya’daki dönüşüm sürecinin tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığ ve Malatya’da 26 bin konutluk, Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık. 2 bin 500 konutun teslimini yapıp, vatandaşlarımızın bu konutlarda oturmasını temin ettik. Yarın da depremin üzerinden bir yıl geçmiş 25 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilimizdeki 8 bininci konutu teslim edeceğiz

Maden sektörünün ihracatı 2020’de 4,3 milyar dolara ulaştı

Maden sektörünü değerlendiren Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, maden sektörü ihracatının 2020'de 4,3 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Kamyonet devrildi, gaz dolu tüpler sokağa saçıldı

Kağıthane’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tüplerle dolu kamyonet park halindeki bir araca çarpıp devrildi. Kamyonun devrilmesiyle tüpler sokağa saçılırken, şans eseri olası bir faciadan dönüldü.

Recent Comments

Scroll Up