Pazartesi, Ocak 25, 2021
Ana Sayfa Vekil Özşavlı, Urfa için Fransız heyetle görüştü
Array

Vekil Özşavlı, Urfa için Fransız heyetle görüştü

Şanlıurfa’da bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla bulunan Fransız Kalkınma Bankası Heyeti, Şanlıurfa Valiliğini ziyaret ettikten sonra AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı ile bir görüşme gerçekleştirdi.
 


 

Şanlıurfa’nın 450 bin Suriyeliye ev sahipliği yaptığını anımsatan Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı yaptığı açıklamada: “2019 yılının Aralık ayında Avrupa Birliği (AB), Türkiye'nin güneydoğu illerinde su tedariki ve atık su sistemlerinin desteklenmesi ile sığınmacılar ve ev sahibi toplumlara yönelik geçim kaynakları ve istihdam imkanlarının iyileştirilmesi amacıyla 210 milyon avro tutarındaki 3 sözleşmeyi imzaladı. Sınır illerini kapsayan bu desteği başından beri takip ediyoruz. Türkiye’de en çok Suriyelinin barındığı Şanlıurfa ilimiz bu destekten en büyük payı alması için Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı koordinasyonu nezdinde girişimlerde bulunduk. Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile Ankara’da da görüşmelerimiz devam edecektir. Belediyelere yönelik alt ve üst yapı ile istihdam projelerine mali imkan sağlayacak finansal desteğin Şanlıurfa ilimiz ve ilçelerine önemli katkıları olacaktır. 2019 yılında Viranşehir ilçemize AB'nin Türkiye'deki Mülteciler için Mali Yardım Programından içme suyu projesi için 40 milyon TL destek alınmasını sağlamıştık. İnşallah mali desteklerin katma değeri yüksek projelere yönelik olması ve desteğin oranının yüksek tutulması konusunda elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.
 

BİHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Most Popular

Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in acı günü

Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Kamil Güler’in eşi Hacer Güler hakkın rahmetine kavuştu.

Bakan Kurum: ‘Elazığ ve Malatya’da dönüşüm süreci tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacak’

Elazığ ve Malatya’daki dönüşüm sürecinin tüm Türkiye ve dünyaya örnek olacağını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Elazığ ve Malatya’da 26 bin konutluk, Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık. 2 bin 500 konutun teslimini yapıp, vatandaşlarımızın bu konutlarda oturmasını temin ettik. Yarın da depremin üzerinden bir yıl geçmiş 25 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle ilimizdeki 8 bininci konutu teslim edeceğiz

Maden sektörünün ihracatı 2020’de 4,3 milyar dolara ulaştı

Maden sektörünü değerlendiren Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, maden sektörü ihracatının 2020'de 4,3 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Kamyonet devrildi, gaz dolu tüpler sokağa saçıldı

Kağıthane’de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği tüplerle dolu kamyonet park halindeki bir araca çarpıp devrildi. Kamyonun devrilmesiyle tüpler sokağa saçılırken, şans eseri olası bir faciadan dönüldü.

Recent Comments

Scroll Up